رادسان
خانه / عسل / قیمت عمده عسل طبیعی در بازار و عوامل موثر بر آن

قیمت عمده عسل طبیعی در بازار و عوامل موثر بر آن

قیمت عمده عسل طبیعی در بازارهای مختلف ایران به کیفیت و آیتم های مختلفی بستگی دارد که تهیه مستقیم از تولیدکننده یکی از ملاک های مهم در کاهش قیمت و افزایش سودآوری برای تجار و بازرگانان است.

عوامل موثر بر قیمت عمده عسل طبیعی

باید گفت: قیمت عمده عسل طبیعی در شهرهای مختلف ایران و کشورهای مختلف جهان، با توجه به کیفیت و نوع آن بسیار متنوع و البته متغیر است. این تفاوت ها ناشی از عوامل مختلفی است که در قیمت تمام شده و قیمت فروش عسل طبیعی موثر است.

قیمت عمده عسل طبیعی
انواع مختلف عسل طبیعی

در این بخش لازم است به آیتم ها و عوامل موثر بر قیمت عسل طبیعی می پردازیم.

۱٫  نوع عسل

برخلاف تصور عموم مردم که تصور می کنند عسل فقط یک نوع دارد و آن هم عسل طبیعی، این ماده خوش طعم، انواع مختلفی دارد که در بازار ایران و جهان در دسترس است.

– عسل کاملاً طبیعی که حاصل فعالیت زنبور عسل است و زنبور عسل در زمان تولید و برداشت آن فقط از شهد گل ها تغذیه کرده است. مقدار قند ساکارز در عسل طبیعی معموماً پایین تر از ۳ درصد است.

– عسل تغذیه ای (عسل شکری) که حاصل فعالیت زنبور عسل است و زنبور در زمان تولید و برداشت آن علاوه بر شهد گلها، از تغذیه کمکی (شکر، شیره و انواع شربت و حتی مکمل های غذایی صنعتی نظیر فروکتوز مایع) نیز استفاده می کند. قند ساکارز در این نوع عسل بیش از ۳ درصد است. این مقدار ساکارز به مقدار تغذیه زنبور از غذای کمکی متغیر بوده و تا حدود ۲۰ درصد می رسد.

– عسل صنعتی (عسل تقلبی) که زنبورعسل در تولید آن نقشی ندارد و بخش بزرگی از بازار را تصاحب کرده است و کارخانه های بزرگی اقدام به تولید و بسته بندی این نوع عسل می کنند. در واقع نام گذاری این محصول به نام عسل اشتباه است.

همانطور که اشاره کردیم عسل، انواع مختلفی دارد و طبیعی است که قیمت عسل طبیعی با توجه به زحمات فرآوری آن و هزینه های تولید آن، نسبتا بالا است و عسل های تغذیه ای و صنعتی از قیمت های پایین تری برخوردار هستند. در مورد عسل طبیعی هم با انواع مختلفی مواجه هستیم. مثلا قیمت بالا یا پایین عسل طبیعی به نوع گل‌هایی که زنبور عسل از گرده آن‌ها استفاده کرده بستگی دارد. عسل‌هایی که حاصل استفاده زنبور از تک گل هستند غالبا گران‌تر از عسل‌های چند گیاه هستند.

۲٫  کیفیت عسل

یکی از معیارهای مهم در قیمت عسل، کیفیت آن است. کیفیت عسل طبیعی بوسیله آزمایشگاه های معتبر تعیین می‌شود که در آنها عوامل زیر مورد بررسی قرار می‌گیرند:

– میزان ساکارز عسل:

ساکاروز به عنوان یکی از انواع کربوهیدرات‌ها در واقع قند موجود در عسل است که وظیفه تأمین انرژی مورد نیاز بدن را دارد.

ساکارز استاندارد در عسل های طبیعی، برای افراد سالم حداکثر ۵ درصد، و برای بیماران حداکثر ۳ درصد است؛ چون اکثر عسل‌های موجود در بازار ایران ساکاروز بالاتر از ۵ درصد دارند، باید نتیجه بگیریم این  عسل ها طبیعی نیستند بلکه یا عسل تغذیه ای یا عصل کارخانه ای هستند.

قیمت عمده عسل طبیعی
تشخیص عسل طبیعی

– نتیجه آزمایش hfm عسل:

هیدروکسی متیل فورفورال یا HMF ترکیبی آلی است که در طیف وسیعی از غذاهای حاصل از گرما  یافت می شود ولی میزان آن در مواد غذایی مختلف متفاوت است . hmf بطور طبیعی در غذاهای حاوی قند در طول عملیات گرم کردن ایجاد می شود و نشان دهنده میزان حرارت دیدن عسل در فرایند تصفیه است. هر چه عدد موجود در نتیجه این آزمایش بیشتر باشد عسل ارزش کمتری دارد چون عسل حرارت دیده خواص خود را از دست می‌دهد و آنزیمی به نام متیل‌فورفورال در آن افزایش می‌یابد که برای بدن انسان خطرناک است. میزان قابل قبول هیدروکسی متیل فورفورال در عسل، با توجه به شرایط محیط تا ۴۰میلی گرم در کیلوگرم پذیرفته شده است ولی حد نرمال آن تا ۲۰ میلی گرم می باشد. مقدار بیش از ۴۰ میلی گرم هیدروکسی متیل فورفورال نشان دهنده حرارت دیدن  و یا تقلبی بودن عسل می باشد که مصرف چنین عسل هایی توصیه نمی شود.

متاسفانه برخی از افراد ناآشنا که اطلاعی درباره خواص دارویی و غذایی عسل ندارند برای آن که عسل مدت ها شفاف و روان بماند و رس نبندد به آن حرارت مستقیم می دهند تا به مایعی شفاف  و روان تبدیل گردد. حرارت بالا و مستقیم باعث از بین رفتن مواد غذایی موجود در عسل شده و آن را به ماده ای شیرین و بی ارزش تبدیل می کند که سمی و مضر خواهد بود. افراد متخصص که با عسل سرو کار دارند با چشیدن آن، مقدار حرارت را از روی مزه آن تشخیص می دهند ولی  برای افراد عادی تشخیص درست و دقیق حرارت عسل فقط به وسیله آزمایشگاه تعیین می شود که با آنالیز عسل، به مقدار خلوص و حرارت داده شده پی برده می شود.

– مقدار دیاستاز عسل

دیاستاز از آنزیم های موجود در طبیعت و بدن انسان است که باعث می شود شکست نشاسته به مالتوز به صورت سریع شکل می شود.

دیاستاز همان ماده ای است که باعث شکرک زدن عسل طبیعی می شود و از فاکتورهای مهم در تشخیص طبیعی بودن عسل است. این ماده، نشان دهنده زنده یا مرده بودن عسل است و طبیعتا عسل زنده قیمت بسیار بیشتری نسبت به عسل مرده دارد. چون این آنزیم در بزاق زنبور موجود است، پس وجود آن در عسل طبیعی، حتمی است.

دیاستاز با حرارت دادن عسل از بین می رود. از این رو وقتی در آزمایش عسل، دیاستاز از حد معمول کمتر باشد یا اصلاً مشاهده نشود، متوجه می شوند که عسل یا دستکاری شده یا اینکه اصلاً منشاء آن زنبور عسل نبوده است.

دیاستاز باعث از بین رفتن چربی دور رگ‌های قلب شده و از سرطان جلوگیری می‌کند.

۳٫ خالص یا مخلوط بودن عسل

این عامل نیز از عوامل مهم و تاثیرگذار بر قیمت عمده عسل طبیعی است؛ در عسل مخلوط فروشنده و یا زنبوردار برای افزایش حجم عسل آن را مستقیما با مواد گلوکزی (شربت قند و شکر) و یا شیره‌ی میوه‌ها مخلوط می‌کند و به عنوان عسل خالص عرضه می‌کند.

باتوجه به اینکه ورود هرگونه ماده خارجی به داخل عسل (مخصوصا اگر در ترکیب آن آب باشد)، باعث تخمیر و ترش شدن عسل می‌شود و برای خریداران حرفه ای قابل تشخیص است، درصد پایینی از عسل های تولیدی مخلوط هستند.

قیمت عمده عسل طبیعی
عسل طبیعی

۴٫ منطقه تولید عسل

از مولفه‌هایی که در قیمت عسل تاثیرگذار است منطقه  یا شهری است که عسل در آن تولید شده است؛ جاهایی که گل و گیاه آنها بکر هستند و آسیب کمتری از حیوانات موذی و حشرات و مواد مزاحم دیده اند عسل با کیفیت بالاتری خواهند داشت. علاوه بر این، مکان هایی که در جنگل و نواحی خارج از شهر هستند هزینه حمل و نقل و تولید بیشتری دارند تا بتوانند محصولات تولید شده را در دسترس مشتری قرار دهند. از این رو قیمت عمده عسل طبیعی تولیدی برای زنبوردارانی که در مناطق مرزی و کوهستانی قرار گرفته اند نسبت به زنبورداران داخل شهرهای بزرگ و اطراف آنها متفاوت خواهد بود.

در ایران عسل‌های تهیه شده در مناطق مختلف، قیمت‌های بسیار متفاوتی دارند. که ما به نمونه هایی از عسل های موجود در بازار براساس منطقه تولید آن، اشاره می کنیم:

– عسل وحشی جنوب: زنبورهای عسلی که در جنوب ایران کندوسازی می کنند و از گونه های گیاهی خاص منطقه تغذیه می کنند عسلی مرغوب و با کیفیت بالا تولید می کنند. طعم این نوع عسل، بسیار خاص بوده و مزه ای بین شیرینی و کمی شوری دارد. در منطقه جنوب کشور همچنین عسل وحشی کوهی یافت می شود.

عسل مرکبات در شمال کشور: عسل مرکبات از درختان میوه ای همچون پرتقال، نارنگی، لیمو شیرین، ترنج و نارنج تهیه می شود. عسل مرکبات از بهترین عسل های ایران است که طعم و عطری خوبی دارد.

– عسل کوهی: زنبورهای عسلی که در دامنه کوه ها زندگی کرده و از گیاهان کوهی (مانند پونه کوهی، گون، پسته وحشی، سماق وحشی، بلوط، زالزالک وحشی و بسیاری گل های کوهی دیگر) تغذیه می کنند، عسل کوهی با مواد غذایی بالا تولید می نمایند.

۵٫ کیفیت بسته‌بندی عسل

این عامل هم از عوامل تاثیرگذار بر قیمت عسل است. قیمت مواد اولیه بسته بندی در ایران همیشه در حال تغییر و تحول است و این امر باعث کاهش یا افزایش قیمت تمام شده عسل می شود. برای بسته بندی عسل، بهترین ظروف، قوطی های شیشه ای ۲۵۰ گرمی و ۵۰۰ گرمی و یک کیلوگرمی در اشکال مختلف می باشند. بسته بندی عسل در قوطی شیشه ای می تواند باعث جلب توجه مشتری شده و امکان انتخاب مناسب را فراهم کند. بسته‌بندی‌های شیشه‌ای و پلاستیکی قیمت‌های متفاوتی دارند. طبیعی است استفاده از در فلزی سبب گران‌تر شدن قیمت تمام شده، نسبت به در پلاستیکی خواهد شد.

براساس این پارامتر و با توجه به انواع متنوع ظروف بسته‌بندی، قیمت‌های عسل نیز متفاوت خواهد بود.

قیمت عمده عسل طبیعی
نمونه ای از بسته بندی زیبای عسل

۶٫ میزان تولید زنبوردار

آخرین عامل موثر بر قیمت عمده عسل طبیعی، میزان تولید زنبوردار است؛ چنانچه تولید زنبوردار بصورت عمده و انبوه باشد هزینه ها سرشکن شده و قیمت تمام شده عسل نیز پایین خواهد آمد و طبیعتا زنبوردار هم عسل خود را با قیمت پایین‌تری ارائه خواهد کرد.

قیمت عمده عسل طبیعی در سایت های اینترنتی


قیمت عمده عسل طبیعی در سایت های اینترنتی مانند بازارهای سنتی دارای تنوع فراوانی است که بخشی از این تنوع طبیعی و مربوط به نوع و کیفیت عسل می باشد. همانگونه که اشاره شد عسل دارای انواع مختلفی است که قیمت های متنوعی در بازار دارند.
در سایت های اینترنتی نیز قیمتها متناسب با کیفیت محصول متفاوت خواهد بود.
البته بخشی از تفاوت قیمت عمده عسل طبیعی مربوط به سود جویی برخی از متولیان این سایت ها است؛ افرادی در فضای مجازی پیدا می شوند که برای سود جویی بیشتر، عسل های نامرغوب را با قیمت های نجومی و با قیمت عسل اصل عرضه کنند.
برای در امان ماندن از دام این سودجویان باید به سایتها معتبر مراجعه کرد تا عسل طبیعی را با قیمت عمده و مناسب خریداری کرد.

برای خرید و استعلام قیمت عمده عسل طبیعی با قیمت مناسب می توانید با ما ارتباط بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش: آقای وکیلی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09140429523
آدرس کانال: shireradsun@
پست الکترونیکی: shireradsun@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت عمده عسل در بازار تهران

همانطور که می‌دانیم عسل یا انگبین به ماده‌ای گفته می‌شود که شیرین است و از شهد گیاهان بدست می‌آید و توسط زنبور عسل ساخته می‌شود. زنبور عسل مهمترین تولید کننده‌ی عسل است. عسل خواص زیادی برای بدن ما دارد و می‌تواند در درمان بسیاری از بیماری‌ها مؤثر باشد. عسل در اکثر بازارها بفروش می‌رسد ولی همیشه باکیفیت نیست. خرید آن به صورت عمده کار بسیار پسندیده‌ای است زیرا قیمت عمده عسل در بازار تهران بسیار مناسب می‌باشد. با اینکه ارزان بودن محصولات به معنی بی کیفیت بودن است اما داشتن قیمت بالا با کیفیت بودن محصول را نشان نمی‌دهد. قیمت عسل بر اساس نوع عسل نوع دسته بندی کیفت و منطقه برداشت تنظیم می‌شود.